Pískajúci čajník a guru na mojej kuchynskej linke

Dnes sa s vami podelím o krásnu príhodu z nášho rodinného života. Moje deti sú mojimi veľkými učiteľmi. A ich učiteľské majstrovstvo ocením najmä vtedy, keď si dovolím hlbšie sa ponoriť do odkazu, ktorý mi prišli odovzdať:)

Občas, keď chcem deckám spraviť radosť, nechám zovrieť vodu na čaj v pískajúcom čajníku. Chalani pozorujú, ako para fučí cez píšťalku a majú z toho ohromnú švandu. A ja si vždy zaspomínam na moju prababku, ako nám takto pripravovala výborný ruský čaj.

Čajník nemôžem nechať pískať dlho, lebo Ondrejkovi dosť vadí hluk a uteká preč. Teraz to ale celé prebehlo trochu inak.

Vyskočil na linku a povedal: „Mami, ešte to nevypínaj. Ja idem meditovať a budem trénovať, aby som sa sústredil na niečo iné. Za chvíľku budem uuuplne v pohodičke, uvidíš.“

A ja som už po neviemkoľký krát zostala stáť v nemom úžase, nad tou ohromnou silou ducha skrývajúcou sa v tom krehkom detskom telíčku.

Nad múdrosťou, ktorá nepramení z vedomostí. Ani zo žiadneho špeciálneho tréningu:) Takéto napojenie na vnútornú múdrosť prichádza totiž iba ruka v ruke s bdelosťou… a rozhodnutím žiť šťastný život. Lebo chcem. A bodka.

To, na čo zameriavate svoju pozornosť, rastie.
A to, čomu ju vezmete, pomaly zaniká. 

Dnes to bol hluk čajníka, zajtra to môže byť pocit nedostatku, hnev a závisť vašich neprajníkov, zlé počasie, choroba

Ak sa budete vedieť v krajine svojej mysle preniesť inam a vedome sa začnete koncentrovať na to, čo si prajete, váš život sa zmení na čarovnú hru.

Hru, ku ktorej nás volajú aj naše deti.

Lebo ony vedia…

================

Chceli by ste sa to naučiť?

Preklopiť napríklad vašu nespokojnosť s tým, že ste na všetko doma sama na triumfálnu jazdu ženy, ktorá je tvorkyňou svojho vlastného života? Zmeniť vnímanie seba samej a konečne pochopiť, čo tu na tom svete hľadáte a prečo je váš život taký, aký je? Začať veriť v svoju silu a schopnosti?

Pridajte sa k nám na jednom z mojich Víkendov šťastných žien >>>

993

Víkendy šťastných žien organizujem na Kysuciach už od roku 2013. Stretávajú sa na nich ženy z celého Slovenska i Čiech. Prichádzajú rozvíjať a harmonizovať svoje ženstvo, vzťahy, zdravie, objavovať svoje poslanie, kultivovať svoju krásu a nachádzať pokoj v duši:) Na mojich seminároch vediem ženy k tomu, aby sa stali predovšetkým tvorkyňami svojho života. Aby znovuobjavili svoje schopnosti a začali ich vedome používať.

Seminár je určený pre malú skupinku (max. 9 žien), aby ste si užili čaro zdieľania, intimity a osobnejšej starostlivosti. Každá žena sa vždy stáva darom pre tie ostatné a navzájom sa obohacujeme – tým, čo sme si prežili, čo vieme, čo cítime, kým SME. Toto je to, čo odlišuje Víkendy šťastných žien od iných seminárov – vzájomnosť:)

Aktuálne si môžete vybrať z troch tematicky rôzne zameraných seminárov >>>

Teším sa na stretnutie s vami:)

Stanislava Sobolová
Som manželka, mama 2 krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša :-) Pôsobím ako lektorka, autorka a sprievodkyňa. V roku 2014 som založila spoločnosť Šťastná žena, ktorej hlavným poslaním je pomáhať ženám rozkvitnúť. Vediem moje semináre, prednášam, blogujem, tvorím knihy, videá a online kurzy. Viac z mojej tvorby vás pozývam ochutnať na moje weby www.stastna-zena.sk a www.stankasobolova.sk
Komentáre