O pustenej kontrole, jednom góle a výbornej masáži

Toto leto som bola s rodinkou v Turecku na dovolenke. Milujem túto krajinu, ľudí, ich jedlo, pohostinnosť a vrúcnosť… a masáže. A to som ešte na začiatku dovolenky ani len netušila, že môj muž mi jednu vyhrá:)

Ale poďme pekne poporiadku. Bol štvrtok večer a na pláži sme so zatajeným dychom sledovali ohňovú show, afrických tanečníkov, ktorí sa krútili, akoby nemali kosti a v poooohode udržali v zuboch stolček a na ňom svojho kamoša. Také u nás na Radôstke nemáme, a tak sme v nemom úžase skoro aj dýchať zabudli:)

Po vystúpení tanečných akrobatov prišla na rad súťaž pre mužov. Mali sa čelom oprieť o lyžiarsku palicu, ktorá bola zapichnutá do piesku, 10x sa okolo nej otočiť a potom trafiť loptu do bránky. Aby to bolo ešte ťažšie, po stranách bránky stáli animátori, ktorí loptu chytali. Víťaz mal vyhrať 30-minútovú masáž chrbta.

w (266) – kópiaMusím vám povedať jednu vec – môj muž je chronický vylepšovateľ. Strašne mi tým kedysi liezol na nervy. Ale strašne:) Až kým som to nezačala vnímať ako jeho obrovský dar.

Sú totiž chvíle, kedy túto svoju vlastnosť vie použiť v takých situáciách, že sa ukáže, že je king a ja som naňho taká hrdá! Lebo príde na niečo také geniálne, čo niekomu pomôže, zlepší mu kvalitu života, zefektívni systém… jednoducho paráda.

Takže vylepšovateľ v mysli môjho muža zavelil do boja a rútil sa k palici s neprekonateľnou túžbou prísť na to, prečo sa tí chlapi točia ako opité muchy a ako by sa to dalo spraviť INAK.

Točil sa, točil a keď sa dotočil, potácal sa presne tak, ako všetci tí chlapi pred ním. Stála som mu za chrbtom a držala palce, nech nespadne a vtom sa môj muž zastavil a trafil gól, za ktorý by sa ani Ronaldo nehanbil. Všetci zostali stáť ako obarení a neverili vlastným očiam!

V niekoľkoročnej histórii tohto hotela sa totiž nikomu nepodarilo túto súťaž vyhrať. Iba môjmu kingovi:)))

Keď sa skončili radostné ovácie, Maroš nám prezradil, ako to spravil: „Všetko sa mi točilo, tak som si povedal, že na to kašlem a že skúsim zatvoriť oči a trafiť naslepo rovno pred seba. A ono to vyšlo!

Instantný záblesk intuície opäť nesklamal. Aké jednoduché, no pritom najťažšie býva pustiť všetku kontrolu a tlak. Aby mohlo prísť uvoľnenie a s ním nápad, ktorý nás neraz bleskurýchle vystrelí k víťazstvu. A nielen v tom vonkajšom svete – ako sa to podarilo môjmu mužovi – ale aj v tom vnútornom. Pretože víťazstvo nad sebou samým je to, o čo tu kráča:)

Vynikajúcu masáž chrbta som si napokon užila ja, lebo predstava tureckého maséra nevzbudzovala v mojom mužovi ktovieaké pocity, takže mi ju s radosťou prenechal (ja to stále hovorím, že som šťastná žena:)

A tak sme slávnostne zakončili našu krásnu dovolenku týmto hlbokým poznaním:

Pustenie znamená plynutie. A vtedy sa veci začnú diať:)

V živote sa nám však niekedy stáva, že na to, aby sme mohli veci nechať voľne plynúť, musíme vedieť, čo chceme a kam sa chceme uberať. Aby sme neboli ako rieka bez brehov, ktorá sa kde-tu vyleje a stratí tým zo svojej sily.

K vytvoreniu vašich vlastných „brehov“ a ostrovčekov víťazstiev mám krásne môžu poslúžiť napríklad aj diáre. Predstavím vám dva – jeden je pre ženy a jeden pre starších žiakov a študentov.

Srdce ženy som pre vás s láskou a silnou víziou spoluautorsky pripravovala s mojimi priateľmi Miškom a Paťkou:

20773485_10155387778685549_767434983_o

… a v Školskom motivačnom diári zasa vaše deti nájdu odomňa článok o tom, ako si poradiť s utekajúcim časom:)

dsc_8783

Vyberte si, ktorý sa vám páči, alebo sa zásobte celá rodina.

Na stránke www.vesele-veci.sk nájdete totiž diáre aj pre mužov a množstvo malých milých motivačných predmetov. Nech vám padnú na úžitok:)

Štítky:
Stanislava Sobolová
Som manželka, mama 2 krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša :-) Pôsobím ako lektorka, autorka a sprievodkyňa. V roku 2014 som založila spoločnosť Šťastná žena, ktorej hlavným poslaním je pomáhať ženám rozkvitnúť. Vediem moje semináre, prednášam, blogujem, tvorím knihy, videá a online kurzy. Viac z mojej tvorby vás pozývam ochutnať na moje weby www.stastna-zena.sk a www.stankasobolova.sk
Komentáre