Ako sa spojil celý vesmír, aby sa stalo niečo zázračné

Možno aj vy poznáte to Coelhovo známe: „Keď po niečom veľmi túžiš, celý vesmír sa spojí, aby si to mohol uskutočniť.“

Už veľakrát sa mi potvrdilo, že je to pravda. No tento rok prišla jedna výnimočná skúsenosť. Stalo sa, že sa nielen zhmotnilo to, čo som si vysnívala, ale celý ten proces sprevádzalo tak nezvyčajne veľa synchronicít, až som sa nestačila čudovať… A niekde v hĺbke som začala mať pocit, že tu sa rodí niečo výnimočné. Niečo, k čomu sa Vesmír skláňa, čo požehnáva a čomu vdychuje život v podobe miliónov iskričiek, ktoré sa raz spoja v svetlo neobyčajnej krásy.

Boli to také vysoké vibrácie, aké som nezažila ešte pri žiadnom svojom tvorivom procese. Ale poďme pekne poporiadku.

Na začiatku bola túžba

Už pár rokov sprevádzam vo svojej práci ženy a pomáham im rozkvitať. No zjari som začala mať neodbytný pocit, že semináre, kurzy a motivačné knihy sú síce veľmi fajn, ale stále mi tu niečo chýba. Niečo, pri čom by ženy nečerpali toľko zvonku, ale načreli do vlastnej hĺbky a múdrosti. Niečo, čo by ženám pomáhalo každý deň udržiavať si spokojnosť a hlavne harmóniu v každej oblasti ich života.

A tak sa začala vynárať myšlienka pripraviť pre ženy nevšedný diár. Chcela som, aby to bol diár liečivý, rešpektujúci, láskavý, posilňujúci, ale aj taký, ktorý ženy povedie k autenticite a k tomu, aby spevneli v nasledovaní svojich zámerov.

Aby, keď sa o rok obhliadnu za seba, videli tú veľkú zmenu, ktorou prešli. A aby na seba boli hrdé, pretože tá zmena bude ich dielom.

K tomu, aby som pre ženy vytvorila diár, ma začalo smerovať množstvo nenáhodných „náhod“, ktoré sa na mňa doslova zosypali počas jedného týždňa. Všetko mi dávalo zmysel, akurát som nevedela, či  tento nápad zrealizujem už tento rok.

Posledným a hádam najsilnejším signálom, ktorý ma podporil v tom, že teraz je ten správny čas bolo, keď mi oči padli na jednu krásnu báseň, ktorú mám zarámovanú v kuchyni. Vytvorila ju asi pred rokom špeciálne pre mňa jedna milá pani. V poslednom verši stálo: „… silnejšia vraciaš sa meniť sny v príbehy.“

Čo iné by mohlo ženám pomôcť žiť svoje sny a deň za dňom na nich pracovať, ak nie diár. Idem do toho!

FullSizeRender (1)

A potom to už išlo samé…

Bolo mi jasné, že preto, aby sa diár narodil, budem potrebovať pomoc spriaznených duší. S touto myšlienkou som oslovila Michala Hrehuša, zakladateľa I Can Academy, vydavateľa krásnych motivačných diárov, kalendárov a iných veselých vecí:)

Michal je vizionár a nadšenec všetkého, čo robí z tohto sveta lepšie miesto. Hlboko si ho vážim za to, že všetko to, čo učí a propaguje, aj sám žije. Spolu s jeho priateľkou Paťkou sú môjmu srdcu veľmi blízki a mám ich rada aj tak obyčajne, ľudsky. A milujem návštevy v ich voňavom domčeku:)

Veľmi ma potešilo, keď mi Michal povedal, že aj oni premýšľali presne nad tým istým. A prišli sme na to, že sme sa hľadali, až sme sa našli. Každý z našej trojice Stanka-Michal-Paťka, mal niečo, čím sme z nášho diára mohli spraviť to, čím je. Nejaké svoje jedinečné dary a kvality, ktorými sme prispeli k tomu, aby sa naše nové dieťatko mohlo narodiť.

dsc_8965

Dodnes s úsmevom spomínam, ako sme sedeli v Trnave u Michala a začínali sme tvoriť Srdce ženy. Na dlažbe ich terasy bol kruh, podľa ktorého sme si poukladali stoličky, Paťka nám pripravila vodu so sviežou esenciou a na stolíku usilovne pracoval môj terapeutický krištáľ. Kedysi takto zasadali starejší kmeňa či mocní druidi. V apríli, v Trnave, na mieste takom nenápadnom, no takom krásnom a požehnanom, sme zasadali a tvorili my. Iné miesto, iný čas, no zámery rovnako silné…

Nápady sa len tak hrnuli, oči nám svietili, zapisovali sme ostošesť a o 2,5 hodiny sme mali hotovo. Keď vám pomáha celý vesmír, niet sa čomu čudovať:) Dokonca sme tak prekypovali inšpiráciou, že niečo sme si museli nechať na budúci rok:) Potom sme si už iba rozdelili, kto z nás sa v diári dotkne vášho srdca s akou témou a kto ďalší nám pomôže s tým, aby diár potešil čo najviac žien.

IMG_6921

Zasa sa usmievam, keď si spomeniem na všetky moje kamarátky, ktoré sme prizvali, aby vytvorili pre náš diár bonusové texty. Všetko to boli ženy, ktoré mi za posledné roky prichádzali do života, stali sa hosťkami na mojich Víkendoch šťastných žien a mojimi drahými priateľkami. Akoby všetko, čo som mala rada a čím som žila odkedy vznikla Šťastná žena, postupne dozrievalo a potom už iba čakalo pripravené pomôcť oveľa širšiemu okruhu ľudí.

V mojej vízii som videla na obálke krásnu mandalu, ktorú som kedysi „náhodou“ zachytila na FB u talentovanej Sašky Murínovej. Cítila som, že presne toto je obrázok, ktorý absolútne dokonale ladí s obsahom nášho diára a už sám o sebe je veľmi silným energetickým žiaričom. Veľmi nás potešilo, že Saška súhlasila s použitím tejto krásnej mandaly a bola nadšená, že poslúži ďalším ženám.

Nasledujúce týždne som tvorila svoje texty pre diár a vždy sa z toho stala požehnaná chvíľka. Zapálila som si sviečku, v srdci som cítila všetky ženy, pre ktoré tvorím a zahalená do sviežej vône esenciálnych olejov (s ktorými ma úplne „náhodou“ asi rok predtým zoznámila Paťka), som usilovne ťukala do klávesnice…

A všetko šlo akoby samo. Len to cezomňa pretekalo.

Vďačnosť pokračovala, keď diár začal nadobúdať reálnejšie kontúry, texty upravil geniálne precízny korektor Jožko, o dizajn sa postarala veľmi šikovná grafička Veronika a o to, aby sa o diári dozvedelo čo najviac ľudí Lenka, ktorá má vyžarovanie malej atómovej elektrárne:)

V týchto čarovných okamihoch som si uvedomila, akého požehnania sa mi dostalo. A že takto to má byť. A že už navždy to chcem len takto. Zažívať spoluprácu s ľuďmi, z ktorých každý je nadšenec a odborník vo svojej oblasti a miluje to, čo robí. Chcem cítiť požehnanie z nebies a radovať sa z tvorenia.

Na svet prišiel diár, ktorý mení ženské sny na skutočnosť…

Ak vo vás príbeh jeho zrodu zarezonoval a cítite, že toto je diár, aký ste presne hľadali, pozývame vás tvoriť si svoj príbeh spolu s nami.

Srdce ženy 2018 získate na tejto stránke >>> a takisto v každom dobrom kníhkupectve.

dsc_8996

Máte čajovňu, kaviareň, obchodík, centrum osobnostného či spirituálneho rozvoja alebo nejaké iné hniezdočko, kde by ste radi ponúkali náš diár?

Obráťte sa tu >>>

Stanislava Sobolová
Som manželka, mama 2 krásnych synov a žena milujúca život so všetkým, čo prináša :-) Pôsobím ako lektorka, autorka a sprievodkyňa. V roku 2014 som založila spoločnosť Šťastná žena, ktorej hlavným poslaním je pomáhať ženám rozkvitnúť. Vediem moje semináre, prednášam, blogujem, tvorím knihy, videá a online kurzy. Viac z mojej tvorby vás pozývam ochutnať na moje weby www.stastna-zena.sk a www.stankasobolova.sk
Komentáre